امیرکبیر

هنوز ستاره نگرفته

یکی از نامهای دارای افتخار در تاریخ ما – به همان اندازه‌یی که واقعیت دارد – امیرکبیر است.
امیرکبیر در کشور ما فقط سه سال در رأس دولت بوده است. همه‌ی کارهایی که امیرکبیر انجام داده و همه‌ی خاطرات خوبی که تاریخ و ملت ما از این شخصیت دارد، محصول سه سال است.
ساختن مایه کوبی آبله و ایجاد بسته های پستی چاپارخانه ای را برای ارسال به نواحی گوناگون ، ساخت میدان توپخانه و عمارت آن، میدان سبزه میدان تهران و ساخت ۲۰۰ خانه در بیرون شهر برای مردم. انتشار روزنامه وقایع اتفاقیه، برپایی کارخانه های پارچه بافی، شکر ریزی، چینی و بلورسازی، کاغذ سازی، چدن ریزی و فلزی، مبارزه با نفوذ بیگانگان و جلوگیری از برقراری قراردادهایی که برخلاف منافع کشور بود، توسعه دستگاه وزارت امور خارجه. تأسیس سفارت‌خانه‌های دائمی در لندن و سن‌پترزبورگ، ایجاد کنسولگری در بمبئی، عثمانی و قفقاز؛ تربیت کادر برای وزارت امور خارجه و تنظیم دفتر اسناد سیاسی، تأسیس مدرسه دارالفنون در هفت شعبه و تدریس دانش‌های مهندسی، پزشکی و فنون به جوانان، مبارزه با رشوه خواری، قطع دریافتی‌های بی‌حساب، کاهش حقوق شاه ، سروسامان دادن به قوانین مالیاتی، برداشتن رسم قمه‌کشی و لوطی‌بازی از شهرها، سر و سامان دادن به ارتش، ایجاد کارخانه مهمات سازی و بسیاری موارد دیگر…

همه و همه تنها محصول سه سال فعالیت است. البته فعالیتی که همراهی سایر بزرگان دولت را به همراه نداشته و عملا از طرف کارگزاران سرکوب می شد.

بنابراین به نظرم چهار سال، وقت کمی نیست – وقت خیلی زیادی است – به شرط این‌که از همه‌ی این وقت به نحو درست استفاده شود. سیاست زدگی، حاشیه پردازی، خودبزرگ بینی در برابر مردم، توصیه گزینی در دستگاه دولتی و درگیر مادیگری و اشرافیت شدن جز تلف کردن وقت مسئولیت نتیجه ای نخواهد داشت.

کشور ما یک بار این را تجربه کرده است. فرصت تکرار دوباره نیست دولت محترم.

تفاوت را احساس کنید

هنوز ستاره نگرفته

ما عاشق احمدی نژاد نیستیم. دشمن روحانی هم نیستیم. اما حرف حق زیباست.
فرق ره،ازکجا؟ تابه کجا؟؟؟!!!

✅ احمدی نژاد ۶۴ تا دونه سانترفیوژ زمان خاتمی رو کرد ۱۹ هزار سانترفیوژ،
⛔️ روحانی ۱۹ هزارتا رو با مذاکرات پیچیده کرد ۵ هزارتا!!!

✅ احمدی نژاد غنی سازی ۳.۵ درصد رو رسوند به ۲۰ درصد،
⛔️ روحانی غنی سازی ۲۰ درصد رو رسوند به ۳.۵ درصد.

✅در زمان احمدی نژاد چرخه فناوری هسته ای از صفر تا صد بومی شد،
⛔️زمان روحانی فردو تعطیل، کارخانه آب سنگین تعطیل، هسته رآکتور اراک تخریب، نطنز نیمه تعطیل، تحقیق و توسعه محدود و….

✅زمان احمدی نژاد ذخیره اورانیوم به ۱۲ تن رسید
⛔️زمان روحانی همه رو دارن اکسید میکنن تا به ۳۰۰ کیلو برسه!

✅زمان احمدی نژاد انرژی هسته ای و فناوری فضایی داشتیم البته بخاطرش تحریم هم شدیم،‍
⛔️زمان روحانی، هم انرژی هسته ای تعطیل شد و هم فضایی و هم تحریمها افزایش پیدا کرد!

✅در کل احمدی نژاد ۶ بار از طرف آمریکا تهدید نظامی شدیم ،
⛔️تو دو سال زمان روحانی تا الان ، ۱۴ بار تهدید نظامی شدیم از طرف آمریکا و اسرائیل و حتی عربستان!

✅زمان احمدی عربستان جرأت قلدر بازی برای ایران نداشت
⛔️زمان روحانی عربستان هم، مارو تهدید نظامی میکنه و به ناموسمون تجاوز میکنن و کشتیمون رو بازرسی میکنن و آقای ظریف به جاش، پست های جدید مسئولین وهابی عربستان رو بهشون تبریک میگه و یه بار هم جرأت محکوم کردن نداشته.

✅زمان احمدی نژاد یک ربع تیم غربی دیر اومد جلسه، جلیلی برای تنبیه اونا دو ساعت رفت قدم زدن و دوساعت تمام اونا توجلسه منتظر جلیلی نشستن،
⛔️ولی غربی ها، ظریف رو یک بار به بهانه جلسه هماهنگی بین خودشون یک ساعت پشت در نگه داشتن.

✅ احمدی نژاد بعد از ترور دانشمندان هسته ای، عکس شهدا رو گذاشت رو میز مذاکرات و غربی ها رو مجبور به محکوم کردن ترور کرد .
⛔️زمان روحانی ، سفیر قانونی مارو به سازمان ملل راه ندادند و برخلاف توافق ژنو تحریم ها رو اضافه کردند و ظریف عکس العمل دیپلماتیک نشان نداد…..

✅زمان احمدی نژاد با ترفند های پیچیده پول های بلوکه شده رو وارد کشور میکردن.
⛔️زمان روحانی انرژی هسته ای رو تعطیل کردن تا بلکه با هزار منت و التماس ۷ میلیارد دلار از پولهای خودمون آزاد بشه، اونوقت غربی ها پولها رو از یه حساب مسدود ریختن به یه حساب مسدود دیگه تا ایرانی ها با چمدون و ذره ذره برن از امارات بیارن!

و اینان با شعار چرخیدن چرخ اقتصاد در کنار چرخ سانترفیوژها آمدند ولی الآن نه چرخ اقتصاد میچرخد و نه چرخ سانترفیوژ.

با شعار اعتدال و آزادی بیان آمدند و هر روز به منتقدان توهین کردند و روزنامه های مخالف رابستند.

با شعار حل صد روزه مشکلات آمدند و هر روز یه مشکل برای مردم درست کردن، یه روز با گرانی آب و برق و گاز و نان و بنزین و میوه و لبنیات ، یک روز هم با حذف یارانه ها و مسکن مهر و سهام عدالت و ….

با شعار بازگرداندن عزت به پاسپورت ایرانی آمدند ولی به سفیر قانونی ما در سازمان ملل هم پاسپورت ندادند و به جوانانمان در عربستان تجاوز شد و دانشجویان مارو از دانشگاه های اروپا اخراج کردند.
باشعار پویایی دانشگاه ها آمدند و رشد علمی کشور را از یازدهم به شانزدهم رساندند و این افت به شدت ادامه دارد و به سه هزار نخبه بورسیه کشور به دروغ تهمت تخلف زدند که واکنش شدید رهبر را در پی داشت.
به دولت قبل انگ فساد زدند ولی در دوسال دولتشان انواع فسادهای میلیاردی آنهم به دلار و یورو اتفاق افتاد، چطور میخواهند بزرگترین فساد تاریخ کشور یعنی فساد کرسنت را که توسط وزیر نفتشان زنگنه به وجود آمد مخفی کنند ویا فساد ۴.۱ هزار میلیارد تومانی یا فساد ۱۲ هزار میلیاردی یا اختلاس بابک زنجانی دوم و یا مهدی هاشمی و یا رانت های میلیون یورویی و یا اختلاس های میلیاردی معاون اولشون جهانگیری در زمان وزارت صنایعش و تقدیر از بابک زنجانی توسط روحانی و رفسنجانی !!؟؟؟
به علاوه اینکه اختلاس رحیمی هم در زمان مسئولیتش در دولت خاتمی انجام شده.

⛔️و این قصه سر دراز دارد

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا ، و
لا تسلط علینا من لا یرحمنا ، ولا تجعل الدنیا أکبر همنا ، ولا تجعل مصیبتنا فی دیننا ….